V.A.T. nieuwsbrief - eind mei 2024

Geplaatst op 26-05-2024  -  Categorie: Algemeen

lint
Beste tuinder,

Het tuinseizoen is weer in volle gang en met deze nieuwsbrief van eind mei gaan we alweer richting de zomer! We kijken terug op een vruchtbaar voorjaar, waarin hard en met veel enthousiasme is gewerkt.

Op de openingsavond was er, ondanks het songfestival zonder Joost, een grote opkomst en hebben wij veel nieuwe tuinleden de stap zien maken naar de Schakel. Onze gerestylede Schakel is voor iedereen een ontmoetingsplaats waar je elkaar kunt ontmoeten voor een gezellig praatje en een drankje. Ook nieuwe leden voelen zich er welkom en daar zijn we blij mee.

Ons landje naast de Schakel wordt met de dag fraaier onder de bezielende leiding van de TPC, in het bijzonder Mia, die regelmatig inspiratie staat op te doen. We zien vaak mensen dit vernieuwde stukje tuinpark bewonderen.

De vertrouwde vrijdagmiddag/avond-snack is weer gestart met een zeer uitgebreide kaart. De dames gaan de nieuwe keuken volledig uittesten. Heel leuk om de vaste gasten rond de klok van half vijf te zien aanschuiven aan de stamtafel en hoe het terras daarna langzaam vol loopt voor de beste en voordeligste snacks van Sloten en omstreken.

Groet van het bestuur


Parkeervergunning

We hebben inmiddels 67 vergunningen aangevraagd bij de gemeente en we krijgen een bevestiging van de gemeente als deze akkoord zijn bevonden. Helaas worden wij als bestuur geconfronteerd met een aantal vertragingen door diverse procedures van de gemeente. Wij hopen dat de aangevraagde vergunningen op tijd worden uitgegeven, maar we zijn afhankelijk van de snelheid van de gemeente.

Let op! Zodra de vergunning is verleend, ontvangt u van ons een mail waarin staat dat uw kenteken is geregistreerd. Heeft u geen mail van ons gekregen, dan is parkeervergunning nog niet actief. Tot die tijd  bent u verplicht tot het betalen van parkeergeld op basis van de geldende uurtarieven.

De tuinders die niet in aanmerking zijn gekomen voor een parkeervergunning hebben hier inmiddels bericht over gekregen en staan op de wachtlijst.


Notulen ALV   

De notulen van de ALV (algemene ledenvergadering) van 13 april zijn via dit linkje te lezen. De volgende ledenvergadering is op zaterdagmiddag 23 november.


Laat de zon maar schijnen…

Als de zon schijnt wordt de wereld altijd een stuk mooier en ziet alles er anders uit! Wij hopen dan ook op een zeer zonnig tuinseizoen, zodat wij volop kunnen genieten van de mooie natuur op ons park en de barbecue vaak kan worden aangestoken.

Een mooie zonnige dag brengt onze vereniging nu ook een mooi financieel voordeel door het besluit op de ALV van november 2023 tot aanschaf van zonnepanelen. Zoals u wellicht heeft gezien is de infracommissie hard aan de slag gegaan met de installatie van zonnepanelen op het parkhuis. Deze set is inmiddels operationeel. Momenteel zijn, na het vervangen van de dakbedekking op een groot deel van de Schakelaanbouw, de voorbereidingen voor de installatie van de overige 24 panelen in volle gang. Naar verwachting zijn deze in de loop van juni geïnstalleerd en is deze grote klus geklaard. Met deze installatie levert onze vereniging een positieve bijdrage aan ons milieu door het opwekken van schone energie. Nu al grote dank aan alle leden van de commissie die na de verbouwing van de Schakel weer een grote klus uitvoeren dit jaar!

Onderstaan afbeelding geeft inzicht in de  opgewekte hoeveelheid aan kWh door de zonnepanelen op ons parkhuis.


afbeelding1 4

Prijzen van de verkochte huisjes

De afgelopen verkoopronde hebben bijna alle huisjes en tuinen een nieuwe eigenaar gekregen.

Wij heten de nieuwe tuinders samen met hun familieleden welkom en een fijne tijd toe  op ons tuinpark: Mevr. Smeulers, Mevr. Aerts, Dhr Steijn, Mevr.Quakernaat, Dhr. Slotboom, Mevr. van Vliet en Dhr. Raven

De volgende huisjes zijn overgedragen en getaxeerd op onderstaande waarden:

Tuin 12:     € 5800,56

Tuin 27:     € 9576,07

Tuin 39:     € 4013,60

Tuin 86:     € 4932,94

Tuin 108:   € 1208,47

Tuin 117:   € 8880,70

Tuin 190:   € 3052,50

 

Tuin 188 is nog niet verkocht!


Huisjesverkoop zaterdag 22 juni

Er is 1 huisje aangemeld voor de huizenverkoop, nummer 78. Wilt u ruilen, dan kunt u dit vóór 10 juni aangeven bij het bestuur.

Wij willen u erop wijzen dat als u ruilt, uw eigen tuinhuis pas in de verkoopronde van september aangeboden gaat worden. U heeft deze periode dus 2 huisjes met alle verplichtingen, zoals contributie, werkuren en onderhoud van 2 tuinen.


Grote Hek

Het grote hek heeft een nieuw slot gekregen. Heeft u nog een sleutel van het oude slot, wilt u die dan inleveren bij het bestuur.

key-847830-1280

Loslopende huisdieren

In artikel 20 van ons huishoudelijk reglement staat opgenomen: Honden en katten moeten op het tuinpark, buiten de gehuurde tuin, aangelijnd zijn.

Toch zien wij helaas regelmatig loslopende honden en katten op het tuinpark (en hun uitwerpselen…). Wij verzoeken de eigenaren van deze huisdieren zich te houden aan de afgesproken regels.

Als bestuur zullen wij bij constatering één keer een schriftelijke waarschuwing geven. Als we daarna nogmaals de hond of kat los zien lopen, zullen we helaas een boete moeten sturen.

Daarnaast zien we dat honden (weliswaar vaak aangelijnd) worden ‘uitgelaten’ op het tuinpark. We willen verzoeken om dat ook achterwege te laten en de kortste weg vanaf de gehuurde tuin naar de uitgang te nemen en de hond buiten het tuinpark uit te laten.


dog-7317820-1280

Tuintips

Begin juni is een mooie tijd om je tuin in topvorm te krijgen. Hier zijn enkele tuintips voor deze tijd van het jaar.

Planten en zaaien

Dit is het perfecte moment om eenjarige zomerbloemen zoals zonnebloemen, cosmos, en zinnia’s te zaaien. Ze zullen snel groeien en je tuin opfleuren.

Zaai groenten zoals wortelen, bieten, bonen, en sla. Ook courgettes en pompoenen kunnen nu de grond in.

Plant kruiden zoals basilicum, peterselie, en koriander.

Gazononderhoud

Maai het gazon regelmatig en houd de messen scherp voor een nette snit. Laat het gras niet te kort groeien, want iets langer gras helpt om het vocht in de bodem te behouden.

Controleer op plagen

Houd je planten goed in de gaten voor tekenen van plagen zoals bladluizen, slakken en rupsen. Gebruik biologische bestrijdingsmiddelen of handmatige verwijdering om plagen onder controle te houden.


detective-1424831-1280

Wist u dat?

Het fijn is als je de grote karren leent, die schoongeveegd en zo spoedig mogelijk weer terugzet moeten worden...

Wij op het tuinpark het afgelopen seizoen 83.869 kWh aan elektriciteit hebben verbruikt.

U uw foto kunt toevoegen achter de inlogpagina van onze V.A.T.-website, via de volgende link: Persoonlijke gegevens - Tuinpark V.A.T Sloten

Via de bovenstaande link u ook gegevens zoals adres, e-mail en telefoonnummers kunt toevoegen/wijzigen.

De maximale toegestane snelheid op ons park volgens ons huishoudelijk reglement op fiets, e-bike, fatbike of scootmobiel 10 km/uur is. Wel zo veilig!

Onze openingsavond druk bezocht en zeer gezellig was.

Onze tuinadvies en controlecommissie (TACC) 1x per maand en op zaterdag 1 juni weer haar controleronde loopt.

Er vanaf 3 juni betaald parkeren geldt van maandag t/m zaterdag van 9.00-19.00 voor het hele dorp Sloten en dus ook onze parkeerplaats.

Er een parkeerverbod komt aan de zijkant van de toegang naar parkeerplaats en de gemeente hierop gaat handhaven.


agenda-ge1b8fc6fc-1280

 

Agenda 2024  

 

01 juni

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

03 juni

Betaald parkeren gaat in

15 juni

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

22 juni  

Huisjesverkoop  

06 juli

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

20 juli

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

3 augustus

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

17 augustus

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

07 september  

Huisjesverkoop 

21 september

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

05 oktober

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

19 oktober

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

26 oktober

Bestuur aanwezig kantoor 10.30/12.00 uur

23 november

Algemene Ledenvergadering 13.30 uur


Zoeken


 

Informatie


 

Tuinpark V.A.T. Sloten
Lies Bakhuyzenlaan 17
1066 CJ Amsterdam
020 - 617 85 14
tav.[antispam].@vat-sloten.nl

Opgericht op 1 september 1919 in Amsterdam en op 10 juli 1920
bij Koninklijk Besluit Nr. 64 goedgekeurd.

Ingeschreven bij Kamer van Koophandel onder V532853

Locatie